• Od
  • Blogy
  • Dne 27/10/2016
  • Android,iOS,iPhone,Tim Cook,Srovnání,CEO

iOS válcuje Android, za poslední čtvrtletí přešlo z Androidu na iPhone nejvíce uživatelů!

Odvěký spor mezi uživateli operačních systémů iOS a Android stále vzrůstá. Řekl bych, že je již na denním pořádku a denně jsou zahlcena fóra po celém světě diskusemi právě na toto téma. Vzniklo i několik vtipných situací, kdy se právě uživatel operačního systému Android hádá s majitelem iPhonu. 

Android: "Já mám v telefonu 8 jádrovej procesor a 4GB RAM, to ten tvůj Ajfoun nemá šánci".

iOS: "Tak to potom nechápu, proč se ti seká i úvodní obrazovka!"

Osobně jsem majutelem iPhonu a nenechal bych na svůj telefon dopustit, takže ať bude tvrdit kdo chce, co chce, nejspíš budu mít malinko zkreslený názor. Přesto musím s tímto vtípkem souhlasit. Je to asi dva a půl roku nazpět, vlastnil jsem v té době iPhone 4S a můj velice blízký kamarád vlastnil hit té doby, Samsung Galaxy S3. Pořád mi předhazoval názor, že jeho telefon má veliký displej a perfektně fotí. Ovšem než se dostal k fotoaparátu, dvakrát se telefon zasek a jednou aplikace fotoaparát spadla. Můj iPhone 4S disponoval snad nejoblíbenějším operačním systémem, stařičkým iOS 6. Vše na tom telefonu šlapalo jak mělo, nesekalo se a fotoaparát byl ve vteřině spuštěný. Hádejte co používá kamarád za telefon dnes.. Ano, tušíte správně, iPhone. 

Již dříve se CEO společnosti Apple Tim Cook v jednom z rozhovorů nechal slyšet, že nechce, aby iPhone byl první volbou pro každého uživatele, ale chce nechat každého dospět k tomu, co je pro něj nejlepší. (Asi tím měl na mysli iPhone). Apple si zakládá na synchronizacu všech produktů, pokud si tedy koupíte jeden, je velice pravděpodobné, že v nejbližší době si budete chtít koupit další. Většina uživatelů začíná právě na iPhonu, jedná se totiž o nejužívanější a nejprodávanější produkt s logem kalifornského giganta.

Android: "Ten iPhone bych nekoupil už jen proto, že to má iOS. Nic s tím nejde dělat!" 

iOS: "To je právě proto, aby lidi jako ty, kteří nevědí, jaký je rozdíl mezi souborem a složkou, se v tom nehrabali"

Opět musím souhlasit, mnoho uživatelů Androidu si stěžuje a haní knihovnu iTunes, jak složité je přidávat písničky do iPhonu, že si nemohou do svého telefonu ani přidat film apod. Nejspíš takto mluví díky své neznalosti, ale člověku, který otevře iTunes stačí dle mého názoru 3 minuty na to, aby pochopil, že stačí písničky přetáhnout do záložky "Hudba" a poté kliknout na "Synchronizovat". Díky iTunes poté máte všechny písničky na jednom místě a nemusíte procházet složky v počítači, ve kterých hledáte, kam jste si vlastně ty písničky uložili. To samé platí i u videí... 

Android: "Mobil od Eplu má každej, protože je to módní vlna. Jste jenom tupý iOvce, který nechápou, ze s nima Apple manipuluje".

iOS: "Jojo a proto když ti Facebook nabídne obarvit si profilovku na duhu, tak aniž bys věděl co to znamená, udeláš to taky, protože to ostatní mají také".

Malinko bych se u tohoto vtipu pozastavil, protože si myslím, že úplně nesouvisí s rivalitou mezi uživateli iOS a Androidu, spíš poukazuje na mentalitu dnešní "mládaže". (Snad mě nikdo neukamenuje za toto označení). Ano, iPhone je jednoznačně módním doplňkem, růžový iPhone, dlouhé gelové nehty, vysoké podpadky, to je vražedná kombinace pražských dámiček, které se právě pomocí nového iPhonu 7 Plus v barvě RoseGold s přeslazeným kafíčkem ze StarBucks snaží zaujmout potenciální "kořist". To že je iPhone módním doplňkem potvrzuje fakt, že 90% "pojišťováků" z OVB při schůzce na stůl jako první nepoloží, propisku, papír, či kapesník, ale svůj iPhone 6S 16GB, který si vypujčili od Alzy za 990 korun měsíc. V průběhu schůzky důležitě 10x zaktualizují svůj email, bezvýsledku.. a nakonec potvrdí všechny studentské párty na následující týden, kam se vydají lovit nové oběti. 

... a to jsem se stále nedostal k aféře vybuchujícího Samsungu Galaxy Note 7 :)