• Od
  • Blogy
  • Dne 21/09/2016
  • iPhone, Apple,iPhone 7,iPhone 7 Plus

Vyzkoušeli jsme nové iPhony 7 a 7 Plus! Jaké jsou naše první dojmy?

Tento týden jsme navštívili dvě města v Anglii, Manchester a Liverpool. Ve druhém zmiňovaném jsme se rozhodli zajít do místního Apple Storu, zdali mají k dispozici již nové iPhony 7 a 7 Plus, nejlépe v barevném provedení "Jet Black". Zajímalo nás také, jak funguje nové tlačítko homebutton, jestli fotoaparát dosahuje zmiňovaných kvalit a jak ve skutečnosti vypadá iPhone bez 3,5mm jacku pro připojení sluchátek.

Apple Store

Na první pohled prosklená budova se svítím logem společnosti Apple mě nijak neohromila,prostory uvnitř ovšem ano. Vše perfektně vyrovnané, upravené a naaranžované. Po ruce byli (místy až dotěrní) asistenti prodeje, kteříto se svou vstřícností někdy až přeháněli. Ve srovnání s českými resselery, jako je například iWant či iStyle a jejich obsluhou se "máme" ještě co učit. Zatímco znalost většiny zaměstnanců v českých prodejnách je skoro nulová, pouze vědí, že tam a tam prodávají zlatý Macbook za tu a tu cenu, pokud se jich ovšem zeptáte na podrobnější informace, co se například užití Macu v praxi týče, nedokáží Vám odpovědět. Na liverpoolských zaměstnancích bylo vídět, že sami vlastní produkty společnosti Apple a řekl bych, že na ně nedají dopustit. 

iPhone 6S vs. iPhone 7 vs. iPhone 7 Plus

Protože jsem měl sebou k dispozici svůj iPhone 6S, rozhodl jsem se jako první porovnat fotoaparát u všech zmíněných modelů. Při porovnání iPhonu 6S s iPhonem 7 jsem malinko překvapivě příliš rozdíl nepozoroval. Výsledný obrázek u iPhonu 7 mi přišel malinko světlejší oproti 6S, ovšem při přiblížení výsledné fotografie jsem rozdíl nenašel. Jinak tomu bylo u iPhonu 7 Plus, který disponuje jako první iPhone duální fotoaparát. Rozdíl byl zřejmý již od počátku. Nově na iPhonu 7 Plus naleznete možnost přiblížení pomocí interaktivního tlačítka přímo v aplikaci fotoaparátu. Pokud se tedy rozhodnete aktualizovat svůj "mobilní park" z důvodu kvalitnějšího fotoaparátu, budete si muset pořídit jednoznačně iPhone 7 Plus. 

Jako druhá zásadní změna z mého pohledu je nové tlačítko homebutton, které získalo haptickou odezvu. Jednoznačně se jedná o krok kupředu, stejně jako tomu bylo při představení nového displeje s funkcí ForceTouch. Přímo na místě v Apple Storu jsem si nedokázal na homebutton zvyknout, celé je to ovšem o zvyku a věřím, že si nový homebutton uživatelé zamilují. Výhodou je možnost nastavení síly stisku. 

Poslední nejvýraznější změnou je absence 3,5mm jacku, kterou mohu popsat pouze z hlediska vzhledu, protože sluchátka AirPods stále k dispozici nejsou a nemyslím si, že je společnost Apple zařadí do nabídky produktů, které je možné na místě v Apple Storu vyzkoušet. Vzhledově vypadá iPhone ze spodní strany více symetricky a stejně jako u nového tlačítka homebutton, půjde pouze o zvyk. Neviděl bych absenci 3,5mm jack konektoru jako žádnou překážku.